Friday Tee Times

The first round of the SAS Championship presented by Bloomberg Businessweek begins at 10:10 am on Friday, Oct. 9 at Prestonwood Country Club. 

TEE #1    
10:10 Joey Sindelar Horseheads, NY
  Mark Brooks Fort Worth, TX
  Scott McCarron La Quinta, CA
     
10:20 Tom Purtzer Scottsdale, AZ
  Bob Tway Edmond, OK
  Hal Sutton Shreveport, LA
     
10:30 Scott Verplank Edmond, OK
  Wayne Levi Naples, FL
  Steve Pate Westlake Village, CA
     
10:40 Larry Mize Columbus, GA
  Kevin Sutherland Sacramento, CA
  Greg Kraft Belleair, FL
     
10:50 John Huston Palm Harbor, FL
  Bobby Wadkins Richmond, VA
  Jesper Parnevik Stockholm, Sweden
     
11:00 Scott Hoch Orlando, FL
  Steve Lowery Birmingham, AL
  Neal Lancaster‚Äč Smithfield, NC
     
11:10 Jerry Smith Scottsdale, AZ
  Tom Pernice Jr. Nashville, TN
  Jeff Sluman Hinsdale, IL
     
11:20 Kirk Triplett Scottsdale, AZ
  Russ Cochran Paducah, KY
  Tom Kite Austin, TX
     
11:30 Rocco Meidate Greensburg, PA
  John Cook Orlando, FL
  Joe Durant Pensacola Beach, FL
     
11:40 Hale Irwin Paradise Valley, AZ
  Fred Funk Ponte Vedra Beach, FL
  Woody Austin Derby, KY
     
11:50 Billy Andrade Bristol, RI
  Esteban Toledo Mexicali, Mexico
  Marco Dawson Merritt Island, FL
     
12:00 Kenny Perry Franklin, KY
  Mark Calcavecchia Tequesta, FL
  Tom Lehman Scottsdale, AZ
     
12:10 Colin Montgomerie Gleneagles, Scotland
  Jeff Maggert Sea Pines, SC
  Bernhard Langer Munich, Germany
     
12:20 Chien Soon Lu Taipei, Taiwan
  Jeff Hart Solana Beach, CA
  Scott Parel Augusta, GA
     
TEE #10    
10:10 Rod Spittle Niagara Falls, Ont, Canada
  Tom Byrum San Antonio, TX
  Carlos Franco Asuncion, Paraguay
     
10:20 Stephen Ames Calgary Alberta, Canada
  Jim Thorpe Heathrow, FL
  Duffy Waldorf New Smyrna Beach, FL
     
10:30 Tommy Armour III Las Vegas, NV
  Steve Jones Tempe, AZ
  Nolan Henke Ft. Myers, FL
     
10:40 Gary Hallberg Denver, CO
  Gil Morgan Edmond, OK
  Brian Henninger Wilsonville, OR
     
10:50 Bob Gilder Scottsdale, AZ
  Skip Kendall Windermere, FL
  Mike Hulbert Orlando, FL
     
11:00 Mike Goodes Reidsville,, NC
  Gene Sauers Savannah, GA
  Jay Delsing Chesterfield, MO
     
11:10 Loren Roberts Memphis, TN
  Wes Short Jr. Austin, TX
  Jay Don Blake St. George, UT
     
11:20 Ian Woosnam Oswestry, Wales
  David Frost West Palm Beach, FL
  Bart Bryant Winter Garden, FL
     
11:30 Paul Goydos Long Beach, CA
  Craig Stadler Evergreen, CO
  Michael Allen Scottsdale, AZ
     
11:40 Sandy Lyle Perthshire, Scotland
  Mark Wiebe Denver, CO
  Scott Dunlap Sarasota, FL
     
11:50 Olin Browne Tequesta, FL
  John Riegger Henderson, NV
  Brad Faxon Barrington, RI
     
12:00 Lee Janzen Orlando, FL
  Roger Chapman Ascot, England
  Corey Pavin Los Angeles, CA
     
12:10 Peter Senior Queensland, Australia
  Dick Mast Lynchburg, VA
  P.H. Horgan III Newport, RI